Du bist nicht eingeloggt | Einloggen | anmelden
A nie będzie H9-20.41? Co ma w dowodzie? Datę pierwszej rejestracji zaś spisałeś?
Nie będę spisywał żadnych dat rejestracji bo mi to do szczęścia niepotrzebne. W dowodzie ma H9-20, ale to rzeczywiście będzie H9-20.41. Nie widzę sensu żeby to wpisywać do bazy, bo wystarczająco źle wygląda metryka przewoźnika z jednakowymi autobusami rozbitymi na 9849838 podtypów.
Fajnie, że robisz zdjęcia na trasie. Najprawdopodobniej będę miał urlop 2-17.02 to rezerwuj ten wóz i jakiś fajny obieg to pokrążę trochę z Tobą.
Zdjęcia z trasy są jak najbardziej na plus.
Natomiast na e-podróżniku rozkład kursu do Działdowa jest błędny, autobus odjeżdża wcześniej niż przyjeżdża: Ostróda (10:00) - Działdowo (11:51) / Działdowo (11:40) - Ostróda (13:35).
No tak już od paru lat jest, tak zostało żeby nie zmieniać godzin do których ludzie są przyzwyczajeni, ale wyjedziesz z Działdowa kilka minut po czasie to po trasie nadrobisz. Kiedyś autobus który odbijał 11:40, wyjeżdżał z Ostródy już o 6:50, natomiast autobus z Ostródy o 10:00 wracał 13:40. Był jeszcze kurs o 11:50 który wracał 14:30.
Myślałem, że zależy Ci na ustaleniu historii Waszych autobusów. Ale jak nie, to nie. ;P
No raczej w tym przypadku nie dowiesz się nic innego, niż to co wiadome
Akurat w tym przypadku. Ale w innych tak - Info-Car wyrzuca historię pojazdu i poprzednie numery rejestracyjne, w tym ostatni z zagranicy w przypadku wozów sprowadzonych. Przykładem może być fast soler, którego datę pierwszej rejestracji spisał mariaan: http://phototrans.pl/15,466716,13867.html
Dziękuję bardzo za objaśnienie
W sumie kilka minut opóźnienia nie zrobi różnicy, a i do Działdowa autobus też może przyjechać nieco wcześniej. Natomiast ludzie znają godzinę odjazdu i są do niej przyzwyczajeni i plus dla PKS że bez potrzeby jej nie zmienia.
Zgadza się, były jeszcze 2 dodatkowe kursy do Działdowa. 2 pierwsze obiegi (6:50 i 10:00) kiedyś docierały aż do Mławy, o czym zresztą pisałem pod tym zdjęciem http://phototrans.pl/14,837298,0,Autosan_H9_21_41_O70702.html.
Jeszcze jedno pytanie. Kurs o 6:50 zlikwidowano w roku 2014, natomiast likwidacja tego o 11:50 nastąpiła wcześniej czy jakoś w ostatnim czasie?
Tak w zasadzie to obydwa kursy istnieją nadal, ale są skrócone do Dąbrówna. 6:50 jak napisałeś w 2014 roku, obecnie nosi oznaczenie H*,6 czyli kursuje od poniedzialku do piątku w okresie przew szkolnych oraz kursuje w soboty. Wraca kursem o 9:20 [E] - w dni szkolne ten kurs wykonuje autobus jeżdżący na szkole w Dąbrównie. Dawniej było tak że autobus jechał o 7:00 z Dąbrówna do Lubawy a potem wracał do Dąbrówna i tym kursem zjeżdżał. W późniejszym okresie autobus z Lubawy jechał o 8:10 na Ostródę, a obecnie robi zupełnie coś innego. Linia Dąbrówno-Lubawa została całkowicie zlikwidowana w zeszłym roku. 11:50 również jest skrócony, i nosi oznaczenie F. Z Dąbrówna wraca o 14:30, czyli dawnym powrotem który z Działdowa wyjeżdżał 13:40. A odpowiadając na Twoje pytanie, było to w 2017 roku, bodajże kwiecień lub maj.